EN

Yeşilyurt'tan Engelli Sporculara Destek

Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt, "Sporda büyük başarılar elde eden engelli kardeşlerimizin her zaman arkasında olacağız” dedi.

Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü üyeleri, Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt'u ziyaret etti. Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü tarafından Yeşilyurt'a yapılan ziyarete Samsun Valisi Osman Kaymak da eşlik etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cemal Yeşilyurt, "Engelli olmalarına rağmen sporda büyük başarılar elde eden kardeşlerimizin her zaman arkasında olacağız" diye konuştu.

Ziyarette konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak ise, "Engelli sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Sizin gibi kardeşlerimizin başarısı bizlere onur veriyor. İnsanların engel yüreğinde olmaması lazım. Yoksa sizler tüm fiziki engellerin aşılabilir olduğunu gösteriyorsunuz. İnsanlara yaşam mücadelesinin örneğini gösteriyorsunuz. Siz bu mücadeleleri verirken de insani değerlerle bütünleşen ve sizlerin halinden anlayan iş adamlarının olması da gerçekten güzel. Cemal beye de bu nedenle teşekkür ederim. Bizler futbola yatırım yapıyoruz ancak yan dallara da yatırım yaparak hem ilimizi hem de bu alanlara güçlendirmiş oluruz. Bence amatör kulüpler de desteklenerek, Samsun'un spor kenti olduğunu göstermek lazım. Samsun sporda bir ivme kazanmış durumda. Biz de bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Samsun'u ve Türkiye'yi dünyada temsil edecek bir takım görmeyi çok istiyoruz" şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşma yapan Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yakup Özden, Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt'tan Allah razı olsun. Onun destekleri sayesinde bizim kulübümüz 2014-15 yılında Romanya ile yapılan Basketbol maçında Avrupa Şampiyonu oldu. Bu Karadeniz'de ilk. Biz amatör takım olarak şampiyon olarak döndük" açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş. tarafından engelli sporculara altın hediye edildi.