EN

YEŞİLYURT GRUBU

3 SEKTÖR, 779 ÇALIŞAN

"Yeşilyurt Grup, çelik sektöründe gösterdiği örnek büyümenin yanı sıra liman ve hizmet sektöründeki girişimleri ile kurumsal bir yapıya kavuşmuştur"

Yeşilyurt Demir-Çelik

1980 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Yeşilyurt Demir-Çelik, ilk olarak üretime geçişi Karabük’te kurulan 100,000 ton yıl kapasiteli çubuk haddehanesiyle olmuştur. 1987 yılında, Samsun’da 420,000 ton/yıl kapasiteli ikinci çubuk haddehanesini ve 1997 yılında da 420,000 ton/yıl kapasiteli çelikhanesini kurmuştur.

Dünya çelik üretiminde üst seviyelerinde yer almayı hedefleyen Yeşilyurt Demir-Çelik, yaptığı modernizasyon çalışmalarıyla birlikte hadde kapasitesini 1.800,000 ton/yıl’a sıvı çelik kapasitesini de 1,300,000 ton/yıl’a çıkarmıştır. Kalite ve verimliliği esas alan tasarımı ile ihtiyaç duyulan her türlü teknolojik alt yapıya sahip 900.000 ton/yıl üretim kapasiteli tesisler de, 8 mm - 50 mm arası ebatlarda Nervürlü Donatı Çeliği üretimi yapılmaktadır.

Yeşilyurt Liman

Samsun şehir merkezine 15 km uzaklıkta, organize sanayi bölgesinde yerleşmiş olan Yeşilyurt Liman İşletmeleri, stratejik bir noktada konumlanmıştır. Yeşilyurt Liman bulunduğu yer itibariyle Rusya’nın; Novorossijsk, Tuapse, Anapa, Azak, Taganrog, Yeisk, Ukrayna’nın; Slimreropol, Heron, Oddesa, Gürcistan’ın; Bathum, Sochi Romanya’nın; Köstence ve diğer birçok ülkenin limanlarına yakınlığı ile bölgesel ticaret hacminde ve dünya ticaretine entegre olmuştur.Modern teçhizat ve ekipmanları ile Türkiye’nin en önemli liman tesislerinden birisidir.

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Toplam 5.000 m2 alan üzerine konumlandırılan ve yaklaşık 25.000 m2 kapalı alana sahip olan 4 katlı Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yaklaşık 70 mağaza, bir süper market, 7 adet sinema salonu, restoranlar, kafeteryalar, 750 araçlık otopark ve çocuk aktivite alanlarına ev sahipliği yapıyor. Yeşilyurt Alışveriş Merkezi, sadece bir alışveriş merkezi olmanın da ötesinde, her yaştan her grup insana hitap eden yeni bir yaşam alanıdır.