EN

YEŞİLYURT DEMİR ÇELİK

ÜRETİMİNİN % 50 DEN FAZLASINI İHRAÇ

Dünya üzerinde yürürlükte olan çok sayıda çelik standardı ve kalitesi göz önüne alındığında, çelik sektöründe dünya pazarına sınır tanımadan hitap edebilmek; sağlam bir kalite duruşunu, ürün çeşitliliğini, kalitede ve üretimde sürekliliği, izlenebilirliği ve planlama becerisini vazgeçilmez kılmaktadır.

Yeşilyurt Demir Çelik tüm bu konularda sahip olduğu teknolojik alt yapı yatırımları, mekanik, kimyasal, fiziksel test laboratuvarları ve AR-GE çalışmalarıyla "YEŞİLYURT" ismini dünya pazarında aranılan marka haline getirmiş ve bunun sonucu olarak da ihracatta öngörülen makro hedefleri yakalamıştır.

Üretiminin % 50’den fazlasını ihraç eden Yeşilyurt Demir Çelik, son derece gelişmiş laboratuvar ve test merkezleri ile sadece kapasite konusunda değil kalite konusunda da çelik sektörünün önemli aktörlerinden biri olmuştur.

İspanya, Portekiz, İtalya, İngiltere, Amerika, Almanya, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelere kontrollü soğutma sistemi ve mikro alaşımlandırma metoduyla istenen her türlü standartta üretime cevap verebilen tesislerimizde ilgili standartların kalite ve test yönetim süreçleri üretimde anlık takiple yerine getirilmekte ve izlenebilirlik tam olarak sağlanmaktadır.

Tesislerimizde bilinen dünya standartlarının haricinde Yeşilyurt patentli YURTSİSMİK® deprem çeliği, fore kazık ve benzeri uygulamalarda kullanılan yüksek kaynaklanabilirlik kabiliyetine sahip düşük kimyasallı çelik üretimi gibi müşteri isteğine bağlı özel formatlarda nervürlü donatı çeliği üretimi de yapılmaktadır.