EN
  • Sürdürülebilirlik
  • Kalite

YEŞİLYURT

KALİTE

Yakın tarihlerde yaşadığımız acı deprem tecrübeleri ile ülke gündemine giren sağlam ve kaliteli inşaat kavramının en önemli parametrelerinden biri kaliteli inşaat çeliğidir.

Yapıların, statik ve / veya dinamik yüke göre dizaynlarında göz önünde tutulan noktalardan birisi de inşaat çeliğinin mekanik özellikleridir. Bu yüzdendir ki dünya çelik sektörü inşaat çeliğinin mekanik özelliklerini iyileştirme konusunda sürekli bir tekamül içerisindedir.

Yeşilyurt Demir Çelik bu gelişim içerisinde kaliteyi üretimin her aşamasında kontrol altında tutacak teknolojik yatırımları dünya çelik sektörü ile eş zamanlı olarak yapmaktadır. Bunun sonucu olarak bugün dünyanın her kıtasına muhtelif standartlarda çelik ihraç edebilmektedir. Üretiminin % 50'den fazlasını ihraç eden Yeşilyurt Demir Çelik, son derece gelişmiş laboratuvar ve test merkezleri ile sadece kapasite konusunda değil kalite konusunda da çelik sektörünün önemli aktörlerinden biri olmuştur.

İspanya, İngiltere, Amerika, Almanya, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Romanya, Singapur, Hong Kong gibi ülkelere kontrollü soğutma sistemi ve mikro alaşımlandırma metoduyla istenen her türlü standartta üretime cevap verebilen tesislerimizde ilgili standartların kalite ve test yönetim süreçleri üretimde anlık takiple yerine getirilmekte ve izlenebilirlik tam olarak sağlanmaktadır.

Tesislerimizde bilinen dünya standartlarının haricinde Yeşilyurt patentli YURTSİSMİK® deprem çeliği, fore kazık ve benzeri uygulamalarda kullanılan yüksek kaynaklanabilirlik kabiliyetine sahip düşük kimyasallı çelik üretimi gibi müşteri isteğine bağlı özel formatlarda nervürlü donatı çeliği üretimi de yapılmaktadır.

Kalitenin üretimin her aşamasına hakim olduğu tesislerimizde kalite onay departmanından uygunluk almayan hiçbir nihai ürün, mamul stok alanına kaldırılmaz.

KALİTE

BELGE VE DÖKÜMANLAR

YEŞİLYURT

ÜRÜN SERTİFİKALARI