EN

"Adalet Camisi" ibadete açıldı

Samsun İlkadım ilçesi Çatkaya Mahallesi'nde 16 dönüm alana kurulu olan Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde, çevre düzenlemesi İlkadım Belediyesi, inşaatı Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt tarafından yaptırılan 'Adalet Camisi' törenle ibadete açıldı.

Açılış töreni öncesi Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt yaptığı konuşmasında, "Burayı keşfettiklerinde aile olarak bu eseri buraya yapmaya karar verdik. Bu Adalet Camimiz çok görkemli ve çok büyük değil ama buradaki lüzumlu olması ve ihtiyacı çok büyüktür. Esasen maddi değerinin çok fazla anlamı olduğunu zannetmiyorum. Bu eseri bize 'yap' diyenlere, bizden böyle bir hayır yapmamızı isteyenlere, adaletçilere, bilhassa Cumhuriyet Başsavcımız Ahmet Bey'e çok teşekkür ediyorum. Parası olan parayı verir, o kadar mesele değil ama esas mesele düşünmek, düşüncedir. Ahmet Bey çok iyi bir yere imza attı" dedi.

Konuşmaların ardından katkılarından dolayı günün anısına Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt'a Vali Osman Kaymak tarafından teşekkür belgesi verildi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz yaptığı konuşmasında, "Bu işin yürütücüsü, tamamlayıcısı, her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz, çok da sevdiğimiz iş insanı ağabeyimiz Cemal Yeşilyurt'tur. Kendisine teşekkür ediyorum. Burada 'dağ başı' gibi tabir edilen bu noktada bir tesisin hizmete sunuluşunun ancak kullanılmaya başladıktan sonra ne kadar anlamlı olduğu görüldü" diye konuştu.