EN
  • Anasayfa
  • Medya
  • Cemal Yeşilyurt'tan Başarılı Öğrencilere Altın

Cemal Yeşilyurt'tan Başarılı Öğrencilere Altın

Samsun Yeşilyurt Demir Çelik İlkokulu'nda okuyan ve spor müsabakalarında derece elde eden 21 öğrenci, Yeşilyurt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt'u makamında ziyaret ederek başarılarını paylaştı.

19 Mayıs İlkadım Judo Turnuvası'nda 6 altın, 8 gümüş, 6 bronz madalya kazanan toplam 20 judo sporcu ve 'Samsun En Hızlısını Arıyor' yarışmasında yaş kategorisinde ikinci olarak derece elde eden bir bayan sporcu, Yeşilyurt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt'u makamında ziyaret etti. Yeşilyurt Grubu'nun Tekkeköy ilçesinde bulunan idari binasına Okul Müdürü Mustafa Makas, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Judo Antrenörü Ayşin Malkoç eşliğinde gelen sporcuları, Cemal Yeşilyurt ayakta karşılayarak tek tek öptü.

Yeşilyurt Demir Çelik İlkokulu'nu yaptırmasının nedenini kendisini ziyaret eden çocuklarla paylaşan Cemal Yeşilyurt, "Biz bundan 5 sene önce Samsun'da okul yapmaya karar verdiğimiz zaman ben o zaman ki valiye bu işi anlattım. Dedim ki 'Valim, ben Samsun'da iki tane okul yaptırmak istiyorum. Bunların bir tanesi ilkokul olacak, biri de lise olacak.' O zaman Samsun'da sizin mahalleden çok daha güzel yerlerde bana okul yeri gösterdiler ve ben buraları dolaştım. Sizin mahalleye karar verdim. Niçin karar verdim biliyor musunuz? Bir baktım ki sizin mahalle İlkadım ile Atakum arasında kaybolmuş bir mahalle. Sizin ilçenizde bir tane okul gördüm, içim sızladı. Ben sizin okulu yaptırmaya karar verdim" dedi.

Kendisini ziyaret eden öğrencileri gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eden Cemal Yeşilyurt, dede nasihati de vererek, sporcuların derslerinde de aynı başarıyı göstermelerini istedi.