EN
  • Anasayfa
  • Medya
  • Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi Ve İlve Yeşilyurt Kız Yurdu Eğitim-Öğretime Açıldı

Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi ve İlve Yeşilyurt Kız Yurdu Eğitim-Öğretime Açıldı

Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt, "Memleketime böyle bir hizmette bulunduğum için çok mutluyum"

Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt ve kardeşlerinin babaları Ali Yeşilyurt anısına ilçe merkezinde yaptırdığı Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesinin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Açılışa eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı ve çok sayıda davetli katıldı.

Cemal Yeşilyurt, ailesi adına yaptığı konuşmada, memleketine böyle bir hizmette bulunduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Buradan mezun olacak öğrenciler eğer Samsun'daki Yeşilyurt Meslek Yüksekokulunu kazanır ve oradan mezun olursalar kendilerine iş garantisi veriyorum. Yeter ki okusunlar" dedi.

Yeşilyurt'a, mezun olduğu Şehit Ahmet Türkkan Ortaokulundaki üç dönem karnesi hediye edildikten sonra, davetlilerin katılımıyla okulun açılış kurdelesi kesildi.